Jedne z nielicznych wydawnictw, które przypadły mi do gustu to wydawnictwo ZNAK. 
Kupując książki nigdy nie zwracałam uwagi na wydawnictwo. 
Błąd. 
Teraz gdy mam ochotę kupić książkę, przeglądam książki danego wydawnictwa, tym bardziej że kupując przez internet, mam dodatkowe promocje. Naprawdę polecam!
Ile ja już przeczytałam książek, kiedy bohaterka podpisuje swoistą umowę jakby sprzedawała swoją duszę? Mnóstwo!
 
Jednak jakże miło jest się czasem zaskoczyć!
 
Niektórzy stają się sentymentalni tuż przed świętami, czując ten świąteczny nastrój, ja jestem sentymentalna przez cały rok, a czas przedświąteczny jest dla mnie zwiększoną intensywnością sentymentalności. Poznaje to po tym jakie książki wybieram w tym okresie. W moje ręce wpadają też te związane ze świętami.
 
Nie inaczej było teraz.
 
Po książkę „Obietnica pod jemiołą” sięgnęłam po różnych opiniach typu „jedna z najlepszych powieści Richarda Paula Evensa”.
 
Opis:
 
Gdyby można było wymazać jeden dzień ze swojego życia, Elise wiedziałaby doskonale, który wybrać.
Błąd popełniony w przeszłości sprawił, że dziewczyna zamyka się w swoim cierpieniu. Do chwili, kiedy tajemniczy nieznajomy składa jej niezwykłą obietnicę … Elise ze zdumieniem odkrywa, iż Nicolas ma własny klucz do jej serca.
 
Za ciemną stroną księżyca może kryć się światło. Choć czasem wydaje się, że to miłość jest źródłem wszystkich lęków, nie ma takiego błędu, którego nie może przezwyciężyć siła przebaczenia.
 
Najnowsza powieść Evensa jest książką ciepłą, lekką, sympatyczną, idealnie pasującą w ten przedświąteczny czas! Prostota tej książki sprawiła, że 220 stron pochłonęłam bardzo szybko, za szybko. „Obietnica pod jemiołą” jest lekturą dla każdego, kto nie jest obojętny na tak delikatną powieść o miłości, a czas świąteczny jest magią, dzięki której dzieją się rzeczy niemożliwe.
 
Ciężko jest mi bardziej opisać tę książkę, ponieważ ma w sobie ona wszystko to, co powinna. Ta książka jest prosta, a ta prostota sprawia, że jest to ogromny plus tej książki. Od samego początku fabuła mnie wciągnęła, wszyscy bohaterzy mnie zauroczyli a ich problemy i rozterki stały się moimi rozterkami.

„Obietnica pod jemiołą” jest idealną książką na prezent pod choinkę dla każdego, bez względu na płeć, kto czuje w sobie romantyczną duszę.
 

 

Ocena: 8/10
 
 
Źródła okładek: http://www.paulinakwiatkowska.pl; http://do-utratytchu.blogspot.com/
Źródło opisu: http://www.znak.com.pl/
  • Jejku, ja nie potrafię się zabrać za czytanie jakichś książek 🙁 A chętnie bym coś przeczytała! 🙂

  • Obietnica pod jemiołą będzie idealna na początek! 🙂

  • idealny temat na święta

  • Podoba mi się to co napisałaś na początku: żeby zwracać uwagę na wydawnictwo. Też kiedyś tego nie robiłam, po czym zauważyłam, że wybieram książki z Noir sur Blanc i nigdy się nie zawodzę. Także teraz kupuję w ciemno:)