Nasze życie stanowi jeden wielki WYBÓR. Zaczynając od spraw prostych, codziennych, kończąc na wyborach ważnych, życiowych, które wymagają poświęceń i walki, czasem z samym sobą. Powieść „Wybór” pokazuje nam, że nasze wybory czasem mogą powodować cierpienie innych osób.
TYTUŁ:Wybór 
TYTUŁ ORYGINAŁU: The Choice
AUTOR: Nicholas Sparks
WYDAWNICTWO: Albatros
PREMIERA FILMOWA: Luty 2016

Opis:

Travis Parker nigdy nie pragnął więcej, niż miał. Wystarczało mu spokojne życie, praca w zawodzie weterynarza, lojalni przyjaciele i wymarzony domek. Aby uniknąć komplikacji, nie angażował się w poważne związki z kobietami. Czy nowa sąsiadka – lekarka Gabby Holland, bynajmniej nie femme fatale, ale kobieta pragnąca spełnić się jako żona i matka, od kilku lat związana z jednym mężczyzną – coś odmieni w jego życiu? Gabby odrzuca próby nawiązania bliższej znajomości. Wydawałoby się, że pomiędzy tym dwojgiem nic nie może się wydarzyć, a jednak… Z dnia na dzień ich znajomość przekształca się w coś, co zakończy się albo wielkim szczęściem, albo równie wielkim dramatem.

Mamy jego…

Travis Parker to szczęśliwy, trzydziestokilkuletni spełniony mężczyzna. Żyje tak jak chce, jak lubi. Większość czasu spędza ze swoimi przyjaciółmi. W wolnych chwilach podróżował po świecie i uprawiał  sporty ekstremalne, aby poczuć adrenalinę. Praca weterynarza jest dla niego raczej przyjemnością niż obowiązkiem. I choć w przyszłości pragnął założyć rodzinę i zamieszkać w wymarzonym domku, na razie nie śpieszno mu do zmiany stanu cywilnego. 

Mamy ją …

Gabby Holland to kobieta bardzo spełniona, lekarka, od kilku lat związana z Kevinem, dla którego przeprowadza się do małego miasteczka, aby być bliżej niego.

Jest nowa, nikogo nie zna, ale to jej nie przeszkadza, cieszy się z tego co ma i czerpie przyjemność z obecność Kevina i suczki Molly.
 
I wszystko zaczyna się właśnie od tej suczki Molly, dzięki której pierwsze spotkanie Travis i Gabby nie należy do zbyt udanych. Wyjaśnienie całej sytuacji doprowadza do tego, że spędzają ze sobą coraz więcej czasu, odnajdując swoje bratnie dusze. 
Tyle, że idylla kończy się w momencie powrotu partnera Gabby, Kevina.
Gabby musi dokonać tytułowego Wyboru, który zdecyduje o jej życiu.
 
Lecz Nicholas Sparks nie byłby sobą, gdyby książka nie miała swojego „drugiego dna”, w postaci drugiej części powieści.
 
Jedenaście lat później role się odwracają. Cała powieść skupia się wokół postaci Travisa. Tym razem to Travis musi dokonać tytułowego Wyboru, którego skutki wpłyną nie tylko na życie głównych bohaterów.
Druga część jest bardziej „tajemnicą”, stanowi jedną układankę, która z kolejnymi stronami układa się w logiczną całość. Dominują tutaj bogate opisy, zaś dialogi są rzadkością. I chociaż nigdy nie przepadałam za długimi opisami, tutaj wręcz nie mogłam przestać czytać.
 
Książka Nicholasa Sparka „Wybór” była dla mnie małym zaskoczeniem. Początkowo myślałam, że główny wybór należał do Gabby. Myliłam się! Dzięki temu ta książka nie była taka „normalna”, wręcz przeciwnie! – odbiegała od standardów.

I za to uwielbiam Nicholasa Sparksa …
Ocena: 8/10­­
 
Już niedługo, w lutym 2016 r., będzie kolejna filmowa premiera powieści Sparksa. Tym razem będzie to właśnie „Wybór”.
 
 
 
 
 
Źródła opisu i okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com
  • Książka jest świetna, właśnie niedawno ją czytałam i wręcz mogę powiedzieć, że do tej pory jestem pod jej urokiem.
    Nie tylko świetnie się ją czyta, ale także daje nam przekaz ..wszak wybory w życiu człowieka są niezwykle ważne i trzeba dokonywać ich z zastanowieniem, aby nie okazały się błędne.
    Książka super, a recenzję przestawiłaś znakomicie:) Pewnie wiele osób po nią sięgnie:)

  • Oglądałam film! Jak to Sparks…..niby lekki, ale zawsze zostawia cię na końcu z……pewnym wyborem 🙂