Dziś to nie Mama Migotka będzie w centrum uwagi. W tym szczególnym dniu Walentynkowym, podczas Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa, to Tata Muminek będzie najważniejszy. Dlatego tylko dzisiaj odpowie na pytania Mamy Migotki. Może być ciekawie 🙂 Zapraszam na mały wywiad z Tatą Muminka!

1. Mama Migotka bierze udział w Międzynarodowym Tygodniu Małżeństwa. Czym dla Ciebie jest małżeństwo?

Małżeństwo to codzienność dwóch kochających się osób. To życie z drugą osobą 24 godziny na dobę. To po prostu przebywaniem razem, zarządzanie własnym domowym gniazdkiem oraz organizacja każdego dnia.

2. Czy małżeństwo dużo zmieniło w Twoim życiu? dużo się różni od życia „singla”?

Nie wiele zmieniło w stosunku do narzeczeństwa, ponieważ praktycznie od początku znajomości z moją wybranką mieszkaliśmy razem. Zmieniło się za to diametralnie w porównaniu do bycia singlem. Głównie pod kątem organizacji swojego życia. Jako singiel byłem tylko „ja”. Człowiek mógł robić wtedy co chce i kiedy chce. Decydując się na małżeństwo wprowadzasz do swojego życia „my”, któremu musisz się w powinien sposób podporządkować. Podporządkowanie być może nie brzmi pozytywnie, lecz uważam że z „my” można czerpać o wiele więcej benefitów niż z bycia singlem.

3. Pisząc “podporządkować”, chcesz przekazać, że Mama Migotka jest tyranem?

Oczywiście, że nie :). Chodzi bardziej o samą koncepcję życia razem z drugą osobą każdego dnia. Dwie osoby często mogą mieć odmienne zdanie na temat różnych codziennych spraw. Z pomocą przychodzi sztuka kompromisu, która czasem jest częścią podporządkowania.

4. A Mama Migotka często idzie na kompromis?

Myślę że tak samo często jak ja. Kompromis nie jest optymalnym rozwiązaniem, ponieważ oznacza konieczność rezygnacji z czegoś. Dla mnie większe znaczenie od efektu końcowego ma sam proces dojścia do kompromisu. Przekomarzanie w argumentacji to element nieodzowny.

5. Czy uważasz, że Twoje małżeństwo jest idealne?

Nie, jest za to prawie idealne. Prawie, bo każdy z nas ma elementy nad którymi może popracować. Wynika to także z tego, iż tak naprawdę uczymy się drugiej osoby przez całe życie z nią. Osobiście uważam, że nie ma małżeństw idealnych.

6. Międzynarodowe Targi Małżeństwa są pod hasłem „Małżeństwo jest fajne”. Czy wg. Ciebie, małżeństwo jest fajne?

Pewnie że jest! Co może być nie fajnego w wspólnym życiu z osobą, którą się kocha?

7. Czy Mama Migotka zmieniła się po ślubie?

Nie zauważyłem. Od samego początku znajomości była złośnicą i nadal nią jest.

8. Załóżmy, że Twój kolega myśli o ślubie. Co byś mu powiedział? Czy to by było zdanie “nie idź tą drogą?”

Prześmiewczo ludzie będący w małżeństwie mówią: „Żeń się, czemu masz mieć lepiej”. A tak na poważnie, to powiedziałbym: „Jeżeli jesteś pewny swojego uczucia, to nie masz się nad czym zastanawiać”.

9. Gdybyś mógł cofnąć czas, czy zmieniłbyś coś w swoim życiu?

Może mniej był wagarował i imprezował 😉 Tak naprawdę nic bym nie zmieniał. Poznanie mojej żony było jednym wielkim splotem zdarzeń. Jeżeli zmieniłbym coś w przeszłości, mogłoby by do tego nie dojść.

10. Jak widzisz swoje małżeństwo za 10 lat?

Mam nadzieje, że będzie tak samo fajnie jak teraz. No może z tą różnicą, że zamiast 2+1 będzie 2+2.

11. Jak Ci się podoba życie 2+1? czy jest to dla Ciebie duże ograniczenie?

Niewątpliwie pojawienie się małego bobasa to ogromna zmiana w życiu. Tak naprawdę podporządkowujesz praktycznie wszystkie swoje działania właśnie jemu, stąd też pojawiają pewne ograniczenia. Jednakże uśmiech dziecka jaki otrzymujesz w zamian wynagradza wszystko.

12. Międzynarodowy tydzień małżeństwa kończy się w Walentynki. Co sądzisz o tym dniu? Czy jest ono dla Ciebie dniem czysto komercyjnym, czy dniem zakochanych?

Uważam ten dzień za przereklamowany. Nie potrzebny jest nam specjalny dzień aby bardziej dostrzec drugą osobę. Swoje uczucia i stosunek do wybranki powinno się okazywać każdego dnia z takim samym zaangażowaniem.

13. W jaki sposób pokazujesz, że kochasz drugą osobę?

Poprzez wyrzucanie śmieci – żart :). Wydaje mi się, że okazuje to poprzez to jak ją traktuje, jak się do niej odnoszę. Po prostu staram się być dla niej dobrym człowiekiem.

14. Jak planujesz spędzić Walentynki z Mamą Migotką?

Z racji tego, iż mamy 3 miesięcznego małego muminka walentynki spędzimy w domu. Może jakieś dobre jedzonko i film?  

Tata Muminek Mamę Migotkę trochę zaskoczył, a żartem ze śmieciami zwalił z nóg 🙂 dobrze, że Tata Muminek ma poczucie humoru, bo jak wróci do domu to go rozliczę z tych śmieci 😀 po uzyskaniu tych odpowiedzi, upewniłam się tylko w tym co wiedziałam już wcześniej. Mama Migotka spotkała właściwego Tatę Muminka <3

Mama Migotka

 • „Jeśli jesteś pewien swojego uczucia to nie masz się nad czym zastanawiać” zgadzam się w 100% 🙂 Podoba mi się ten wywiad 😉

 • „Kompromis nie jest optymalnym rozwiązaniem, ponieważ oznacza konieczność rezygnacji z czegoś.” – dla mnie kwintesencja 🙂

 • Kasia

  Nawet nie wiedziałam, że istnieje Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa :O

  • ja też nie, jednak pokazała mi to koleżanka, która też ma bloga. Fajne wpisy się pojawiały 🙂

 • haha :d sietny wpis! i fajny ten tata Migotka! 🙂 Szczescia Wam zycze jeszcze przez wiele lat! 🙂

 • Nie słyszałam o takim Tygodniu Małżeństwa o.O Ale bardzo przyjemny i wesoły wpis… Może i ja powinnam kiedyś przemaglować tak swojego, niech mi odpowie na parę pytań 😉
  Co prawda po ślubie jeszcze nie jesteśmy, jednak od kilku lat mieszkamy razem i mamy wspólne dziecko, więc to prawie jakbyśmy byli małżeństwem. Ale kto wie, może i taki papierek w końcu nam dojdzie do kompletu?

  A ze śmieci koniecznie rozlicz, skoro już się sam oferuje 😀

  • Wiesz, w dzisiejszych czasach ten papierek to już nie to co kiedyś. Wiesz ile mamy znajomych, którzy nie są po slubie a np. mają kredyt, dzieci i żyją sobie razem fajnie? 🙂 sporo było takich osoób na szkole rodzenia czy na jodze dla ciężarnych. To już zupełnie inne czasy, nie to co kiedyś. Dawniej życie bez papierku było niemożliwe, bo co ludzie powiedzą. A teraz? jest zupełnie inaczej, bez tej presji 🙂

 • Fajny wywiad, sympatyczna rodzinka 🙂

 • Tata Migotka niczego sobie, przyjemny i wartosciowy wywiad. Samych serdeczności Wam życzę na kolejne lata😉

  • Mama Migotka

   Dziękujemy 🙂

  • przyjemny i wartościowy – idealne cechy mojego męża, on jest nad wyraz dojrzały jak na faceta 🙂

 • Okraszony najfajniejszym humorem na jakiś już dawno nie trafiłam w sieci! Tato Muminka, zostaję Twoją fanką!