Moja córka lubi książki. Jestem z niej dumna! ale są też tego minusy. Jakie?

Ostatnio ciężko zadowolić ją książeczkami. Jedne służą tylko do gryzienia, po drugich zaczyna skakać, trzecie brane są z pół i tylko rzucane w kąt, a czwarte na szczęście są całe i czytane. A że takich książeczek jest niewiele, to postanowiłam tu o takich napisać.

Zuzi faworyt, to niespodziewana książeczka kupiona w pepco na wyprzedaży, książka która znajduje się w naszym top3.

Wielka księga kolorów – zabawna przygoda w krainie barw, to książka o sporych wymiarach (19,5 x 23,5 cm!) i twardej oprawie, a raczej jest to książka całokartonowa. Numeracja stron jest troszeczkę dziwna, ponieważ wg wydawnictwa jest ich 24, a tyle książka liczy razem z przednią okładką! Może zamysł jest taki, że twarda okładkę można kolorować? chyba tak, bo jest tam sporo miejsca na Zuziaka pierwsze dzieła! A co mamy dalej?

Wyjaśniamy jak powstają kolory, a raczej barwy!

Pierwsza strona, a raczej czwarta! to wyjaśnienie co to są barwy i jakie mamy rodzaje barw, a także jak powstają inne, kolory pochodne! I tutaj nawet ja przypomniałam sobie coś o czym dawno zapomniałam, ponieważ zawsze sądziłam że mamy tylko barwy podstawowe i pochodne, a  przecież są jeszcze barwy dopełniające!

Znaczenie kolorów!

Jedna z moich ulubionych stron w tej książce, to wyjaśnienie znaczenia kolorów. I tak czerwień to oczywiście miłość, róża a także ogień, złość i niebezpieczeństwo. Zielony to kolor nadziei, świeżości przyrody i wiosny. I jeszcze jeden kolor – róż, jako optynizm, słodycz, młodość i delikatność. Na resztę opisów zapraszam do książki!

„Czarno to widzę”

Czasem posługujemy się powiedzeniami, które dziecko do końca może nie rozumieć, dlatego ta książka pomaga wyjaśnić niektóre z nich.

Kolorowy świat

I tu przechodzimy do finału. Wielka księga kolorów opowiada o kolorach, które spotykamy na co dzień. Przykładów jest naprawdę dużo, każdy kolor umożliwia nam, czytającym, stworzyć długą historię, którą Zuzia słucha zawsze ze skupieniem.

Mam nadzieję, że kogoś zachęcę do zakupu tej książki, która wg mnie jest rewelacyjna! 🙂

  • Jarek Cieśla

    O dzięki za pomocny wpis, przyda się taka mojej siostrzenicy.