W tym roku, miasto stołeczne Warszawa, przygotowało nie małą niespodziankę dla młodych rodziców. Jeśli w Waszej rodzince pojawił się nowy członek rodziny, który na świat przyszedł po 1 kwietnia 2019 roku, to w prezencie od miasta dostaniecie … wyprawkę dla malucha! Zastanawiacie się, co znajdziemy w tej wyprawce?

Otóż to są całkiem fajne, a na pewno przydatne rzeczy!

Co zawiera Wyprawka dla Warszawskiego Malucha?

ZARZĄDZENIE NR 556/2019 PREZYDENTA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY z dnia 29 marca 2019 r.
§ 7. pkt. 2.
„W skład wyprawki wchodzą następujące elementy:
1) Body z długim rękawem;
2) Body z krótkim rękawem;
3) Skarpetki;
4) Spodenki;
5) Koc dwuwarstwowy;
6) Zestaw 5 chust tetrowych;
7) Ręcznik po kąpieli;
8) Chusteczki nawilżane;
9) Kosz Mojżesza;
10) Produkty promocyjne i informacyjne”

Nie małym zaskoczeniem tutaj jest „kosz mojżesza”, który na mamach robi największe wrażenie, a wiadomo, że kosz wcale taki tani nie jest.

Jakie są warunki otrzymania wyprawki? W sumie są tylko dwa: rodzic/e z dzieckiem mieszkają w Warszawie, a także rodzic/e rozliczają swój PIT w Warszawie. i to tyle 🙂

Dodatkowo musimy pamiętać o kilku informacjach!

Informacje dotyczące wniosku o ustalenie jednorazowego wsparcia rzeczowego „Wyprawka dla Warszawskiego Malucha”:

1. Wyprawka przysługuje jednorazowo na każde dziecko urodzone po 1 kwietnia 2019 r.

2. Wniosek należy złożyć w ciągu miesiąca od urodzenia się dziecka.

3. Wniosek o wyprawkę może złożyć mama lub tata dziecka, zamieszkująca/y z dzieckiem i rozliczający podatki w Warszawie.

4. Podpisany wniosek wraz z oświadczeniem należy złożyć w wybranym przez siebie Urzędzie Stanu Cywilnego m.st. Warszawy (wykaz siedzib USC: http://usc.um.warszawa.pl/siedziby-usc) lub Biurze Pomocy i Projektów Społecznych przy ul. Niecałej 2 w Warszawie.

5. Wyprawkę przekazuje się na wskazany we wniosku adres zamieszkania wnioskodawcy, a numer telefonu podany we wniosku ułatwi kontakt z osobą dostarczającą wyprawkę.

6. W przypadku zbiegu prawa do wyprawki osób uprawnionych, wyprawkę przyznaje się osobie, która pierwsza złożyła wniosek.

7. Wyprawka nie przysługuje na dziecko urodzone przed 1 kwietnia 2019 r. oraz na dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej lub instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie.

8. Zabrania się zbywania elementów wyprawki na rzecz osób trzecich.

I TO TYLE!

Także drogie mamy, jeśli po 1 kwietnia urodzicie dziecko, mieszkacie w Warszawie, płacicie tu podatki, w ciągu miesiąca złóżcie wniosek i cieszcie się wyprawką przygotowane przez miasto stołeczne Warszawa. Koszt takiej wyprawki szacowany jest na 550 zł. Przyda się taki prezent na start!

WNIOSEK DO POBRANIA TUTAJ

Źródło: http://warszawarodzinna.um.warszawa.pl/wyprawka-dla-warszawskiego-malucha?fbclid=IwAR0jh2tCnM25Rk5Ycm84AeiJLoy_-W86IEvkkz9Hsb3DCRUXsFo-_LCspLA

źródło: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/wyprawka-dla-warszawskiego-malucha-pilota-projektu

A tu znajdziemy poglądowe zdjęcia wyprawek, które otrzymały mamy: zdj nr 1 , zdj nr 2, zdj nr 3